5 maj 2009

ANEKSJA - "Aneksja" Demo MC 1992 (FUJ Records FUJ-3)


Tym razem mało znana kapela z Dolnego Sląska, z Lubina - miasta znanego chyba głównie dzięki Mikrofonom Kanionom. Na przełomie lat 80-tych i 90-tych było tam jednak też trochę innych kapel. Pamiętam na przykład koncert bodajże w Łaziskach w 88r. chyba, gdzie grały 2 zespoły stamtąd - R.A.F.F. i Betonowy Kibel. Jakoś poznałem kolesia z Lubina - Jacka Kliczkę, który jak się okazało wystartował z manufakturą kasetową FUJ Records i wydał kilka tytułów z nagraniami lokalnych kapel. Kasety te sprzedawał chyba jedynie lokalnie, a trochę - po kilkanaście sztuk z tytułu wziąłem od niego do swojej dystrybucji.
Aneksja to dość typowy prosty, nieco smutnawo-melancholijny punk rock, trochę przyprawiony nową falą. Bez rewelacji, ale przypuszczam, że gdyby tasmę wydała im np. Fala czy Silverton to mogliby być zapamietani do dzis. Dużo było w tych latach takich kapel, prawie w każdej większej miejscowosci. Jako, że przypuszczalnie tych kaset ukazało się najwyżej kilkadziesiąt sztuk to niech w ten sposób przetrwa pamięć o Aneksji. Prócz tych 13 kawałków zespół zamiescił też jeden utwór na składance "Czary Mary - Punx Not Dead", wydanej również przez FUJ i zawierającej nagrania lokalnych kapel. Kiedys odswieżymy również tą pozycję.
Nagrań dokonano w październiku 1991 w Karpaczu, w składzie:
Piotr "Zoska" Zaucha - gitara
Piotr "Cobra" Skowronek - bass
Bartek "Gienek" Malinowski - vocal
Patryk "Stopa" Zdrajkowski - drums

Tracklista:
1. Pijani bohaterzy
2. Bóg wojny
3. Życie i smierć
4. 0.45
5. Istota bez języka
6. Konanie za życia
7. Inicjacja
8. Jestes muzykiem
9. Miasto L.
10. Mrok
11. Punk
12. Apokalipsa
13. Senat

Próbowałem nawiązać kontakt z zespołem, ale jedyna osoba którą udało mi się namierzyć nie była niestety zbytnio zainteresowana - kolega stwierdził jedynie, że czasem mu sie wydaje, że to wszystko mu się jedynie sniło... Wydawca - Jacek z FUJ, choć nadal słucha punk rocka - niestety też nie był w stanie pomóc w zdobyciu dodatkowych informacji czy zdjęć.

ANEKSJA DOWNLOAD

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli masz coś ważnego do przekazania nie pisz anonimowo.